Мешканка Закарпатської області вимагає Ощадбанк зняти арешт з квартири, яка дісталася їй від бабусі - що вирішив суд?

Мешканка Закарпатської області вимагає Ощадбанк зняти арешт з квартири, яка дісталася їй від бабусі - що вирішив суд?

Читать на русском

В Ощадбанку вказують, що у жінки немає заборгованості

Читать на русском
Ощадбанк
Жінка отримала квартиру від бабусі, але виявилось, що Ощадбанк наклав арешт на належне їй майно

В Ощадбанку вказують, що у жінки немає заборгованості

Жінка отримала від бабусі квартиру. Однак згодом дізналася про накладений арешт на належне їй майно. Вона вимагає Ощадбанк зняти обмеження. Про це йдеться у рішенні Хустського районного суду Закарпатської області, опублікованому 8 березня 2024 року. 

Згідно з договором дарування житлового будинку від 07.10.2005 року укладеного між жінкою та бабусею, їй належить квартира. На даний час виникла необхідність відчуження даної квартири та вона звернулася до приватного нотаріуса для оформлення документів. Під час перевірки документів їй стало відомо про накладення 02.11.2006 року арешту на належне майно. Підстава обтяження: повідомлення б/н, 25.11.1992 року, Хустське відділення Ощадбанку.

"Позивачка перед банком заборгованості не мала, договірні відносини відсутні", - заявили в Ощадбанку. 

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов жінки. Обтяження у вигляді заборони на нерухоме майно (житлова квартира) скасували. 

"АТ «Ощадбанк» повідомив у відклику про відсутність будь-яких претензій до позивачки та про відсутність у неї будь-якого боргу перед відповідачем, тому за таких обставин суд вважає, що матеріалами справи підтверджується відсутність заборгованості позивача перед АТ «Ощадбанк». Оскільки судом не встановлено наявності зобов'язання щодо позики, в забезпечення виконання чого було накладено заборону відчуження на нерухоме майно, а також суб'єкт, в інтересах якого зареєстровані заборони на відчуження, не здійснював протягом більше ніж 30 років будь-яких дій направлених на забезпечення погашення боргу, проте саме вона є на цей час власником майна щодо якого накладена заборона, права якої обмежені, наявна заборона не направлена на реальне забезпечення зобов'язання, тому існування такого обтяження на думку суду є суттєвим втручанням у здійснення нею її права на володіння нерухомим майном, яке порушує баланс між публічним й приватним інтересом, у зв'язку з чим необхідно припинити відповідне обтяження", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.