Міносвіти та техногігант забезпечення технологій для штучного інтелекту підписали меморандум про співпрацю: деталі

Читать на русском

Міністерство освіти і науки України та світовий лідер із розроблення програмного забезпечення для технологій ШІ Palantir підписали меморандум про співпрацю

Читать на русском
Реформи, освіта
Міністерство освіти та Palantir підписали меморандум про співпрацю

Міністерство освіти і науки України та світовий лідер із розроблення програмного забезпечення для технологій ШІ Palantir підписали меморандум про співпрацю

Співпраця міністерства освіти та техногіганта Palantir передбачає сприяння якісним трансформаціям у сфері освіти та забезпеченню дітей доступом до безпечного очного навчання. Про це 28 березня пише SPEKA.

27 березня Міністерство освіти і науки України та Palantir підписали меморандум про співпрацю.

«Це допоможе, наприклад, визначати, які українські заклади освіти потребують ремонту насамперед, де мають бути укриття тощо. Величезні обсяги даних у галузі освіти по всій країні за допомогою ШІ-рішень від Palantir можна буде аналізувати, щоб прогнозувати та правильно розподіляти субвенції», - пояснюють в Міносвіти.

Palantir є світовим лідером із розроблення програмного забезпечення для аналізу даних і технологій ШІ. Від початку повномасштабного вторгнення компанія підтримує Україну, надаючи технологічні інструменти та аналітику для сфері оборони, відновлення та гуманітарного розмінування. Вона робить це безкоштовно і співпраця з Міносвіти — це вже шостий проєкт компанії, яка таким чином просуває західні цінності та інституції.

Так, на початку березня Palantir підписав угоду про партнерство з Мінекономіки. Угода передбачає використання технологій компанії для розмінування сільськогосподарських земель. Ще раніше компанія надала технології штучного інтелекту військовим для алгоритмічних систем ведення війни.

Тепер черга дійшла до системи освіти, де рішення компанії допоможуть у таких напрямах:

  • аналіз освітніх і фінансових даних, поточної моделі освітньої системи, щоб на основі цієї інформації перетворювати освітні заклади радянського зразка на сучасні інноваційні простори;
  • оцінювання безпекової ситуації у громадах, щоб створити всі необхідні умови для очного навчання дітей у закладах освіти, а також визначити пріоритетні школи, дитячі садки та громади для побудови укриттів;
  • аналіз даних про успіхи дітей у навчанні, їхню кореляцію з безпековою ситуацією та іншими чинниками, щоб ухвалювати управлінські рішення щодо подальшої трансформації окремих закладів освіти та системи української освіти загалом;
  • надання інноваційних технологій, зокрема ШІ, а також аналітичних інструментів для ухвалення ефективних управлінських рішень закладами освіти, громадами, органами місцевого самоврядування та урядом;
  • моделювання мережі підтримання зв’язків з українськими дітьми, які вимушено перебувають за кордоном, через впровадження українознавчого компонента у визначених органами місцевого самоврядування закладах шкільної освіти.

«Технології Palantir дозволять застосувати інноваційні інструменти для створення політик на основі data-driven-підходу, який допоможе ухвалювати ефективні управлінські рішення у галузі освіти», - зауважив заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

Він також повідомив, що МОН уже використовує деякі технології компанії.

В Україні розробляють застосунок із ШІ, який зможе перекладати мову жестів у звук через смартфон

Розробники застосунку зі штучним інтелектом ConnectAbility, який навчає людей із порушенням слуху мові жестів, планують додати підтримку англійської мови та озвучення перекладу. Експерти ліцею Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського, які створили застосунок, розповіли, як програма зможе перекладати мову жестів у звуковий формат. Це буде можливо, зокрема, через камеру смартфона. 

За словами ментора команди Івана Комарова, в ході дослідження експерти виявили, що в нашій державі є чимало людей з порушенням слуху. На думку ментора команди, цей проєкт зможе "допомогти людям подолати бар’єри в спілкуванні". Комаров зауважив, що на цей проєкт, на його думку, звернуть увагу соціальні служби та відповідні державні органи, які допоможуть втілити розробку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.