ПриватБанк заблокував картки черкащанину через шахрайство відносно абонента Київстар - що вирішив суд

Чоловік на судовому засіданні пояснив, що кошти на рахунки міг отримати від продажу криптовалюти, але результати розслідування ПриватБанку спростовують його слова

Київстар
У чоловіка викрали телефон з SIM-картою Київстар, а кошти з рахунків у ПриватБанку перевели іншому клієнту, з яким надалі фінустанова розірвала договір на обслуговування

Чоловік отримав на свої рахунки перекази коштів на загальну суму 12 520 гривень. Вони надійшли від іншого клієнта ПриватБанку, який поскаржився на шахрайські дії, адже у нього викрали телефон з SIM-картою Київстар. На цій підставі фінустанова заблокувала картки отримувача коштів та акаунт у додатку "Приват-24". Про це йдеться у рішенні Соснівського районного суду Черкас, опублікованому 30 грудня 2021 року. 

28.10.2020 року AT КБ «ПриватБанк» в односторонньому порядку зупинив фінансові операції картках чоловіка та заблокував його акаунт у додатку «Приват-24». Від працівників фінустанови він дізнався, що вказані дії вчинили у зв'язку з рухом коштів на рахунку, що мали шахрайський характер. 

13.02.2021 року надійшла відповідь AT КБ «ПриватБанк» на заяву чоловіка про переведення залишку коштів в розмірі 44 263 гривень. Вказується, що видати залишки по його рахунках банк може тільки після повернення коштів потерпілому. Переглянути дане рішення банку можливо лише за рішенням суду.

"На підставі службового розслідування встановлено, що 28.10.2020 року до управління безпеки по Дніпропетровському РУ надійшло звернення VIP-клієнта щодо шахрайства. Він повідомив, що 22.10.2020 року в нього викрали телефон із фінансовим номером. Клієнт відразу звернувся до Київстару, щоб перевипустити SIM-карту та стверджує, що не проводив операції по своїх картах із 23.10.2020 року. По чотирьох картках клієнта за 24.10.2020 року були проведені операції шахрайським шляхом вже після відновлення SIM-карти. Клієнт просив провести службове розслідування та з'ясувати, яким чином був зламаний "Приват-24", якщо SIM-карту він відновив. Також провести розслідування, куди були виведені кошти і допомогти з поверненням. У ході перевірки було здійснено аналіз руху коштів по карткових рахунках клієнта, під час якого встановлено наступне. Відповідно до виписки по рахунку, зловмисники здійснили переказ з карти з призначенням платежу "Перевод на карту ПриватБанка" через "Приват-24" коштів у сумі 1 тисяча гривень на картку, яка належить іншому клієнту, який погодився повернути кошти, у зв'язку з чим 29.10.2020 року надав до банку відповідну заяву. Також з картки 24.10.2020 року 02:32 зловмисники здійснили переказ коштів з призначенням платежу "Перевод на карту ПриватБанка" через "Приват-24" коштів у сумі 4 160 гривень на картку. Вказана картка належить позивачу. В цей же день, на його картку були здійснені перекази коштів з інших карток клієнта, а саме: з картки на суму 4 160 гривень (комісія 124 гривень); з картки на суму 4 200 гривень (комісія 126 гривень), а всього перераховано коштів на загальну суму 12 520 гривень", - заявили у ПриватБанку.

ПриватБанк направив чоловіку листа, згідно з яким повідомлялося про прийняте банком рішення щодо розірвання з ним укладених договорів на обслуговування, у зв'язку з встановленням йому неприйнятно високого ризику. З виписки по рахунку вбачається, що 24 жовтня 2020 року на його картковий рахунок, дійсно, були зараховані кошти в сумі 4 200 гривень, 4 160 гривень та 4 160 гривень, всього коштів на загальну суму 12 520 гривень. В деталях операції вказано, що переказ здійснено з картки ПриватБанку через "Приват-24". Про переказ зазначених коштів, на судовому засіданні він вказав, що займається продажем криптовалюти і можливо вказані кошти були перераховані саме за її придбання. Однак будь-яких доказів на підтвердження даного факту суду не надано. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Ним не надано доказів у розумінні ст. 76-78 ЦПК України на підтвердження своїх вимог щодо незаконності дій ПриватБанку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube