Жінка написала заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення, досудове розслідування триває
Жінка отримала дзвінок від невідомої особи, яка представилась працівником Київстар. Під приводом необхідності підтвердження мобільного номеру в неї випитали код-пароль, що дало змогу списати з банківських карток 76 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Ленінського районного суду Запоріжжя (юридична назва суду), опублікованому 18 липня 2024 року.
18.08.2023 року невстановленою особою з рахунків жінки у ПриватБанку списано кошти в розмірі 76 тисяч гривень. Вона написала заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення, відомості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань з правовою кваліфікацією ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.
"18.08.2023 року приблизно 16:45, невстановлена особа, діючи умисно з корисливих мотивів, зателефонувавши до потерпілої та представившись працівником компанії «Київстар», під приводом необхідності підтвердження мобільного номеру, отримала від неї код-пароль для перенесення номера мобільного телефону. Після цього, невстановлена особа, продовжуючи злочинний умисел, з застосуванням незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, маючи доступ до керування SIM-карткою потерпілої, здійснила вхід до застосунку "Приват-24" та здійснила перерахування кредитних коштів з картки «Універсальна» в розмірі 58 тисяч гривень та з зарплатної картки «Для виплат» в сумі 18 тисяч гривень на підконтрольні шахраям рахунки", - вказується у матеріалах справи.
Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Вона розголосила конфіденційну інформацію, що дозволило списати з її рахунків кошти.
"Позивачка не тільки повідомила третім особам пароль, завдяки якому було перевипущено SIM-картку фінансового телефону та отримано доступ до додатка "Приват-24", але й повідомила іншу конфіденційну інформацію, за допомогою якої було здійснено активацію картки в Apple Рау. Також вона звернулася по факту шахрайства в чат банку лише 18.08.2023 року о 20:01, тобто вже після проведення даних фінансових операцій. Таким чином, враховуючи, що перекази коштів з її рахунків відбулися внаслідок її необачної поведінки шляхом повідомлення третім особам індивідуальної облікової інформації, що призвело до незаконного використання такої інформації третіми особами шляхом отримання доступу до ініціювання платіжних операцій, ненадання нею належних та допустимих доказів на підтвердження порушення банком правил проведення розрахункових операцій в процесі переказу коштів з її рахунків, суд приходить висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити в повному обсязі", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.