У Черкасах чоловік отримав травму, бо на нього впало дерево: чи призначив суд 12 285 гривень компенсації

На думку чоловіка, Черкаська міська рада та ФОП намагаються уникнути відповідальності та повідомляють, що результатом падіння дерева є вітер силою 22 м/с

Суд
Чоловік вимагає компенсацію у розмірі 12 285 гривень, бо на нього з собакою під час прогулянки впало дерево

Чоловік вигулював собаку, аж раптом на пішохідну зону впало дерево. Він отримав численні тілесні ушкодження та вимагає компенсацію у розмірі 12 285 гривень. Про це йдеться у рішенні Соснівського районного суду Черкас, опублікованому 2 лютого 2023 року. 

18 вересня 2022 року приблизно о 18:40 по вулиці Віталія Вергая біля будинку 34 впало дерево на пішохідну зону, де у цей момент знаходився чоловік, який вигулював собаку. Внаслідок інциденту йому були завдані численні тілесні ушкодження. На місце викликали швидку допомогу, яка доставила постраждалого до лікарні. Вартість лікування склала 1 210 гривень. На думку громадянина, Черкаська міська рада та ФОП намагаються уникнути відповідальності та повідомляють, що результатом падіння дерева є вітер силою 22 м/с. За шкалою Бофорта вказана швидкість є штормовим вітром, який може призвести до падіння дерева. У зв'язку з цим він замовив в Черкаському обласному центрі гідрометеорології довідку про стан погоди 18.09.2022 року по місту Черкаси. Згідно з довідкою у місті Черкаси 18.09.2022 року з 18:00 до 19:00 був південно-західний вітер швидкістю від 10 до 15 м/с. За шкалою Бофорта дерева гнуться, починаючи зі швидкості 16 м/с. За висновком фахівця від 21.10.2022 року: «В процесі проведеного дослідження встановлено, що дерево до моменту падіння було в незадовільному стані, як фаутне, що вражене змішаною ядрово-заболонною гниллю. Спричиненою грибом справжнього трутовика. Дана гниль вражає серцевину стовбура, тому такі дерева є аварійними і такий стан однозначно впливав на його падіння внаслідок дії вітру, попри силу вітру». Вказане дослідження спростовує версію щодо падіння дерева внаслідок дії вітру.

Для з'ясування балансоутримувача території, де знаходиться дерево, чоловік, використовуючи свою професію, подав низку адвокатських запитів. З всіх запитів відповідь підготовлена на перший запит, але у відповіді відсутня інформація, відомості про яку він просив надати. Протягом листопада 2022 року в громадянина погіршився стан здоров'я у посттравматичний період, внаслідок чого необхідно було придбання ліків. Їхня вартість склала 1 819 гривень. Також ним оплачено МРТ дослідження у сумі 950 гривень. Загальна сума матеріальної шкоди завданої йому становить 12 285 гривень. 

Яким було рішення суду? 

Суд частково задовольнив позов чоловіка. З Черкаської міської ради та фізичної особи - приватного підприємця на його користь солідарно стягнуть матеріальну шкоду у сумі 12 236 гривень. 

"Черкаська міська рада наполягає на тому, що належним відповідачем є приватний підприємець, оскільки є власником тимчасових споруд, а тому він має обов'язок з утримання земельних насаджень прилеглої території, зокрема, території, де сталася подія 18.09.2022 року. Своєю чергою, приватний підприємець зазначає, що саме Черкаська міська рада має відповідати за завдану шкоду, оскільки за договорами щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою саме на Черкаську міську раду покладається обов'язок за виконання цих договорів", - наголосив суд. Отже, матеріалами справи спростовуються доводи 1-го відповідача про те, що належним відповідачем у справі є 2-й відповідач. Відповідно до п. 6.2 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України балансоутримувачі об`єкта зобов`язані проводити інвентаризацію та паспортизацію об`єктів благоустрою відповідно до планів та в межах виділених державними адміністраціями в м. Києві та органами місцевого самоврядування коштів. Згідно із ч. 5 ст. 28 Закону у містах та інших населених пунктах ведеться облік зелених насаджень та складається їх реєстр за видовим складом та віком. Облік зелених насаджень проводиться органами місцевого самоврядування. Зазначені вимоги законодавства відповідальними особами не дотримані. А отже, відповідачі повинні відповідати за завдану позивачеві шкоду шляхом її відшкодування", - наголосив суд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube