Україна та Європейський Інвестиційний Банк підписали Меморандум про взаєморозуміння: що визначено пріоритетом

Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у державному та приватному секторах економіки України

Мінфін
Україна підписала Меморандум з ЄІБ

Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у державному та приватному секторах економіки України. Підписання Меморандуму відбулось на полях Весняних зборів МВФ та Світового банку у Вашингтоні. Україна і ЄІБ визначили пріоритети співпраці на наступні 10 років. Про це 19 квітня повідомили на офіційному порталі Міністерства фінансів України.

В Мінфіні повідомили, що підписантом від України виступив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, від ЄІБ – президент Надя Кальвіно.

“Сьогодні обсяг портфеля спільних проєктів у державному та приватному секторі є найбільшим за всі роки співпраці і сягає понад 7 млрд євро, а з початку повномасштабної війни обсяг наданих інвестицій ЄІБ – більше 2 млрд євро. Мобілізовані кошти було спрямовано на забезпечення найнагальніших потреб країни, у тому числі на відновлення критичної інфраструктури та підтримку енергетичного сектору”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Україна та Європейський Інвестиційний Банк підписали Меморандум про взаєморозуміння: що визначено пріоритетом 1

У Меморандумі визначено пріоритетні напрями співпраці на найближчі 10 років:

Прискорена реалізація існуючих проєктів.

  • У 2024 році ЄІБ спрямує 500 млн євро кредитів та 60 млн євро грантів на реалізацію існуючих проєктів.

Нові проєкти у державному секторі на національному рівні.

  • Портфель нових національних інфраструктурних проєктів може, серед іншого, включати інвестиції в дорожній сектор; модернізацію залізничних ліній, залізничних вузлів та пунктів перетину кордону; енергетичний сектор; підвищення рівня цивільного захисту, а також захисту стратегічної національної інфраструктури та цифрової стійкості України; інфраструктуру охорони здоров'я.

Нові проєкти у державному секторі на місцевому рівні.

  • Очікується, що сторони розроблять спільні проєкти у наступних сферах: забезпечення потреб у комунальних послугах, включаючи водопостачання та водовідведення, централізоване теплопостачання; енергоефективний ремонт пошкоджених війною громадських будівель і приватних будинків; відновлення, спрямоване на задоволення потреб у місцевій соціальній інфраструктурі, включаючи освітні заклади та інвестиції в інфраструктуру охорони здоров'я.

Підтримка приватного сектору.

  • ЄІБ розглядає можливість збільшення гарантій для українського бізнесу, а також додаткових фінансових інструментів для розвитку приватного сектору в Україні. Банк також розгляне можливість запуску додаткового гарантійного механізму для підтримки прямих іноземних інвестицій в Україну.

Збільшення консультативної підтримки, включаючи розгортання JASPERS (Спільна допомога у підтримці проєктів у європейських регіонах) в Україні.

  • Програма ЄС JASPERS надаватиме підтримку Уряду України у підготовці критично важливих інвестицій та стратегій, а також розбудові потенціалу у пріоритетних сферах економіки. Крім того, буде надана підтримка у впровадженні Дорожньої карти реформування управління публічними інвестиціями, а також методології відбору проєктів.

Про що говорив Сергій Марченко з представниками Білого дому в США

Міністр фінансів України Сергій Марченко провів низку зустрічей з представниками уряду та Білого дому Сполучених Штатів. Обговорювали найнагальніше питання - забезпечення потреб Державного бюджету України у 2024 році.

Також йшлося про можливе використання заморожених активів Росії на користь України. Сторони наголосили, що Росія повинна нести відповідальність за скоєні нею злочини і одним із шляхів є використання конфіскованих активів на користь України, зокрема на першочергові соціальні, військові потреби та подальше відновлення. У якості можливих механізмів було зазначено спрямування прибутку від продажу конфіскованих активів на потреби України, повідомили в Мінфіні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube