Україна збільшила експорт свинини - головний покупець шокує

Імпорт свинини у липні продовжив скорочення, а експорт навпаки пожвавився, основним ринком збуту є ОАЕ, хоча свинина в національній кухні цієї країни - табу

Продукти, ОАЕ
ОАЕ закуповує в України найбільше свинини

У червні - липні 2024 року обсяг експорту української свинини перевищує імпорт. Основний ринок збуту - Об'єднані Арабські Емірати. Про це повідомляє асоціація "Свинарі України", посилаючись на дані митної статистики ДМСУ.

В  аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» зазначають, що упродовж липня до України завезли майже 150 т свинини, що на 23,5% менше ніж місяцем раніше. Разом із тим, обсяги експорту свинини за другий місяць літа склали понад 400 т, перевищивши червневий показник більш ніж на 36%.

«При цьому, сумарні показники зовнішніх поставок та надходжень поступово зближуються: імпорт свинини за 7 місяців року склав 1,78 тис. т, тоді як експорт становить 1,64 тис. т, а у валютному вираженні розбіжність не перевищує 10% чи 0,4 млн дол. США», - додали аналітики Асоціації.

Як наголошують у профільній асоціації, закупівельні ціни на живець свиней підтримують конкурентоспроможність української свинини на зовнішніх ринках. При цьому, середня митна вартість експортованого протягом 7-ми місяців 2024-го кілограма свинини поступається митній вартості завезеної з-за кордону м’ясної сировини — 2,45 дол. США проти 2,5 дол. США відповідно.

Щодо географії зовнішньої торгівлі свининою, то основним зовнішнім ринком збуту для української свинини залишається ОАЕ (85,7% сукупного експорту за період), а постачальниками свинини є країни ЄС (37,8%) та Канада (62,2%).

Національна кухня ОАЕ і хто ж тоді їсть там українську свинину?!

В ОАЕ використовується традиційна та практично єдина для арабських країн кухня, сформована під впливом особливих природно-кліматичних та релігійних особливостей регіону.

Оскільки мусульмани не їдять свинину, то м'ясних стравах використовуються, переважно, яловичина, телятина, м'ясо птиці, риба і яйця. М'ясо часто обсмажують на розпеченій сковороді без жиру, що надає йому особливого смаку.

Найширшим чином використовуються овочі та зелень У великих кількостях споживаються страви з кисломолочних продуктів, особливо сиру, а також риба та морепродукти. Риба за традицією готується виключно на вугіллі.

Дуже гарні місцеві десерти, а особливий вид трапези – кава. Це і традиційний напій для розмови, і особливе мистецтво, зневажати яке в арабських країнах не варто. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube