Харків'янин звинуватив Укрпошту в крадіжці посилки з планшетом - що вирішив суд

В Укрпошті зазначають, що на територію України відправлення надійшло із зазначенням на оболонці зовсім іншого адресата, якому і було вручено 2 травня 2020 року у відділенні поштового зв'язку

Укрпошта
Чоловік вважає, що Укрпошта вкрала його посилку з планшетом

Чоловік незадоволений тим, що Укрпошта поцупила його посилку з планшетом. Виявилось, що відправлення вручили іншому адресату. Поштовий оператор припускає, що при відправці переплутали штрихкод-ідентифікатори. Про це йдеться у рішенні Дзержинського районного суду Харкова, опублікованому 20 листопада 2020 року.

27 березня 2020 року чоловік придбав планшет з Китаю. Вказаний товар доставлено 2 травня 2020 року на Укрпошту та вручено того ж дня в місті Прилуки. У вказаній довідці не зазначено адресата вручення посилки. У листі від 24 червня 2020 року поштовий оператор зазначає, що за результатами проведеного розслідування з'ясовано, що вищезазначене міжнародне поштове відправлення надійшло на територію України із зазначенням на оболонці поштового відправлення зовсім іншої адреси призначення та згідно із цією адресою було вручено адресату 2 травня 2020 року. Припускається, що призначеним оператором при відправці поштового відправлення були переплутані штрихкод-ідентифікатори. При цьому інформовано, що згідно зі ст. 5 Всесвітньої поштової Конвенції, будь-яке поштове відправлення належить відправнику допоки воно не видане адресату і відповідальність за нього у цьому випадку несе призначений оператор Китаю перед відправником. Тому, відправнику з питанням розшуку міжнародного поштового відправлення, яке слідувало на його адресу, необхідно звертатись безпосередньо за місцем відправки поштового відправлення, тобто до призначеного оператора.

"Позивач не надав доказу оплати ним вартості замовлення на AliExpress товару у розмірі 47,10 доларів, якою є банківська виписка з відкритого на його ім'я карткового рахунку, завірена установою банку; він не надав доказів належності номера відстеження саме його номеру замовлення товару - копії картки замовлення з його акаунту користувача на AliExpress. Спірне міжнародне відправлення за категорією є рекомендованим без оголошеної цінності, за видом - дрібний пакет, пересилалось в рамках послуги «Консигнація» з заповненням митної декларації форми CN 22 (в якій зазначаються опис вкладення, його вага і вартість). Оформлення оболонки міжнародного реєстрованого відправлення «дрібний пакет» (заповнення реквізитів одержувача - його ім'я та адреси) здійснюється безпосередньо його відправником, тобто продавцем товару. Митна декларація заповнюється також відправником, який засвідчує в ній своїм підписом правдивість внесених відомостей, які разом подаються відправником призначеному оператору країни подання. На територію України відправлення надійшло із зазначенням на оболонці зовсім іншого адресата і адреси призначення, а саме громадянину, якому і було вручено 2 травня 2020 року у відділенні поштового зв'язку міста Прилуки Чернігівської області. Для додаткової перевірки правильності відображення на спірному відправленні реквізитів отримувача АТ «Укрпошта» 3 листопада 2020 року був надісланий електронний запит до оператора поштового зв'язку Естонії «Омніва» щодо надання інформації про ім'я адресата та його точну адресу", - заявили в Укрпошті. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Він не довів, що Укрпошта порушила норми чинного законодавства під час доставки та вручення вказаного поштового відправлення, як то передбачено Законом України «Про поштовий зв'язок» та Правилами надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 5 березня 2009 року № 270.

"Позивачем не доведено належними, достатніми та допустимим доказами що відповідач вручив поштове відправлення з Китаю за іншою адресою, ніж та, яка зазначена на міжнародному поштовому відправленні. При цьому, в листі Укрпошта від 24 червня 2020 року зазначено, що за результатами проведеного розслідування з'ясовано, що вищезазначене міжнародне поштове відправлення надійшло на територію України із зазначенням на оболонці поштового відправлення зовсім іншої адреси призначення та згідно із цією адресою було вручено адресату 2 травня 2020 року. Тобто, відповідачем вказане поштове відправлення вручено адресату за адресою, яка була зазначена на міжнародному поштовому відправленні. За таких обставин, суд вважає що позовні вимоги про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії не підлягають задоволенню", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube