Одесит через відсутність світла повідомив про замінування офісу ДТЕК - яким було рішення суду

Чоловік надіслав повідомлення про замінування на електронну адресу ДТЕК

ДТЕК
Чоловік надіслав повідомлення про замінування офісу ДТЕК в Одесі

Чоловік на електронну скриньку ДТЕК надіслав повідомлення про замінування офісу енергопостачальника. На такий вчинок він пішов через відсутність світла та роботи. Про це йдеться у вироку Малиновського районного суду Одеси, опублікованому 29 липня 2024 року.

04.06.2024 року о 20:11 чоловік за місцем свого проживання з мобільного телефону через поштовий додаток «Gmail» з особистої скриньки надіслав на офіційну електронну адресу «ДТЕК Одеські Електромережі» текстове повідомлення наступного змісту: «Здание ОЕМ ДТЕК заминировано. Если в течении 15 минут электроснабжение не будет восстановлено по всему городу, ваше здание взлетит в воздух! Это не шутка! Время пошло». В результаті злочинних його дій, пов'язаних із неправдивим повідомленням щодо мінування будівлі «ДТЕК Одеські Електромережі», що належить до критично важливого об'єкту інфраструктури, на місце прибули співробітники ГУНП в Одеській області, а саме слідчо-оперативна група, включаючи кінологів. Під час огляду чотирьох поверхового будинку, вибухових пристроїв чи небезпечних речовин не знайшли. 

Чоловік свою вину визнав повністю. Він розповів, що дійсно 4 червня 2024 року о 20:11 зі свого мобільного телефону, з електронної поштової скриньки направив електронного листа з повідомленням про мінування «ДТЕК Одеські Електромережі» та виставив вимогу про термінове включення електроенергії у всьому місті Одесі. Громадянин зробив такі дії на фоні тривалого нервового виснаження, оскільки у зв'язку з війною залишився без роботи, бо за спеціальністю є старшим судновим механіком. Скрутне фінансове положення, відсутність роботи та теперішній стан в державі призвели його до вчинення таких злочинних дій. В теперішній час у вчиненому розкаявся, просив суд суворо не карати.

Ви підготувались до вимкнення світла взимку?

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що чоловік знаходиться у віці 54 роки. Народився і виріс в Одесі. Отримав вищу технічну освіту, має спеціальність та до початку війни працював на судах далекого плавання старшим судовим механіком. Одружений, має повнолітню доньку, яка створила свою сім'ю і проживає окремо. Раніше не судимий.За обставинами даного провадження також встановлено, що тривала відсутність роботи (три роки), призвела до складних фінансових труднощів. Спочатку його сім'я витратила кошти, які були в нього у запасі. Після цього, вони продали квартиру матері та існували за вказані кошти. Жінка почала проживати разом з ними. Тривалість війни, відсутність роботи, відсутність електроенергії, все створило у нього значний психічний стрес. На фоні таких подій, він втратив контроль над своєю поведінкою та волею і вирішив вчинити зазначене неправдиве повідомлення про підготовку вибуху будівлі «ДТЕК Одеські Електромережі». Мета була, щоб вони включили електроенергію у всьому місті. 21.06.2024 року до нього додому приїхала поліція і затримала його. У нього провели обшук. В цей час, його мати розхвилювалась і отруїла себе пігулками. Допоки його доставили у відділ поліції, мати доставили у лікарню, де вона померла на наступний день. 

Яким було рішення суду? 

Суд визнав чоловіка винним у скоєні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 4 роки. Відповідно до ст. 75 КК його звільнили від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням строком на 2 роки, поклавши на нього певні обов'язки, а саме: періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

"Призначаючи покарання обвинуваченому, суд також враховує, до речі як зазначив сам обвинувачений, що його Бог вже наказав. Раптова смерть матері, яка стала можливою виключно через дії обвинуваченого, є насправді найгіршою карою для нього. Суд враховує, такі трагічні наслідки для обвинуваченого від власних дій і погоджується з думкою прокурора, що необхідним і достатнім для його виправлення та запобігання вчинення нових злочинів, повинно бути призначено покарання у межах, встановлених у санкції статі, зв'язане з позбавленням волі. Разом з тим, відповідно до ст. 75 КК, суд приймає рішення про звільнення обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням, оскільки вважає, що виправлення громадянина можливо без відбуття покарання у вигляді позбавлення волі. Суд також призначає певні обов'язки які передбачені ст. 76 КК і виконання яких буде необхідною частиною покарання для нього", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube